Szukaj
Dołącz
Zaloguj

Włosy z łupieżem pod szczególną ochroną Montibello

Łupież jest częstym i uciążliwym problemem, z którym boryka się wiele osób. Kiedy skóra głowy nadmiernie się łuszczy, białe płatki stają się widoczne. Dodatkowo cykl życia włosa zostaje zaburzony, a to z kolei skutkuje pogorszeniem się kondycji włosów, które stają się cienkie i łamliwe.

Pielęgnacja włosów z łupieżem

Włosy z łupieżem wymagają szczególnej pielęgnacji. Należy zadbać o skórę głowy, jednak nie należy zapominać także o potrzebach włosów, które powinny zostać dodatkowo odżywione. Istotny jest właściwy dobór kosmetyków oraz ich częste i regularne stosowanie, które wspomaga proces oczyszczania. Nawet najlepszy szampon przeciwłupieżowy nie rozwiąże problemu w kilka dni, jednak konsekwencja działania przyniesie widoczne efekty.

Warto przy tym pamiętać, żeby zadbać o warstwę hydrolipidową chroniącą skórę głowy. Z kolei poprawę stanu włosów zapewnią składniki odżywcze i witaminy, odpowiedzialne za odbudowę i wzmocnienie ich struktury. Nie bez znaczenia jest też dodatkowe nawilżenie oraz dobór kosmetyków, które działają na całą powierzchnię pasm, w tym także na cebulki.

Kuracja przeciwłupieżowa

Wybierając kosmetyki do pielęgnacji włosów z łupieżem, warto wybrać te, których skład jest bogaty w metabolity, regulujące keratynizację naskórka. Należą do nich produkty linii Treat Naturtech Pure Scalp marki Montibello. Dzięki obecności witamin, mikroelementów i nawilżających węglowodanów przyspieszają proces regeneracji skóry głowy, usuwając łupież i zapobiegając jego powracaniu. Zaspokajają także potrzeby włosów, zapewniając intensywne odżywienie i pielęgnację.

Linia stanowi unikalne połączenie szamponu przeciwłupieżowego i peelingu. Ten pierwszy delikatnie myje włosy, eliminując łupież oraz zapewniając miękkość pasm oraz ukojenie dla skóry głowy.

Drugim produktem, który jest niezwykle skuteczny w walce z łupieżem jest peeling. To podstawa złuszczającego zabiegu, łagodzącego uczucie swędzenia oraz podrażnienia.

Wyjątkowość formuły zapewnia połączenie aktywnych składników pochodzenia naturalnego. Należą do nich wodorosty morskie algae alaria i laminaria, salicylany, cynk i witamina E. Pełnią one funkcję antyoksydacyjną, stanowią warstwę ochronną oraz regulacyjną.

Problem łupieżu najlepiej rozwiązać raz na zawsze. Dlatego tak istotne jest, żeby wybrać pielęgnację, która zarówno wyeliminuje nadmierne łuszczenie się skóry głowy, jak i zapobiegnie nawrotom.

Tekst przygotowała trenerka marki Montibello, Kasia Budka

Kasia Budka (salony: IMAGE oraz Fryzjerska Budka, Inowrocław)
Trenerka marki Montibello, od 18 pracuje jako szkoleniowiec, od 19 lat w branży. We fryzjerstwie szuka połączenia charakteru człowieka z jego wyglądem zewnętrznym (fryzurą), możliwości jakie daje wykonanie dobrej fryzury podkręconej kolorem z emocjami, jakie nowy look wywołuje w człowieku. Pozostaje wierna szkole Vidala Sassoona i jego filozofii – klasycznej prostocie, połączonej z elegancją, podkręconej zawsze trafionymi kolorami.

Sign In Salon Rekomendowany

Account details will be confirmed via email.

Reset Your Password