Szukaj
Dołącz
Zaloguj

Włosy pod czapką – jak dbać o włosy zimą z DAVINES

Włosy zimą często są przesuszone, elektryzują się i nie jesteśmy zadowoleni z ich kondycji. Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze dlatego, że gdy zawarta we włosie woda (10%) zamarza, zwiększa swoją objętość i uszkadza włos od wewnątrz. Kolejnym czynnikiem jest suche powietrze, które wpływa nie tylko na naszą skórę, ale również włosy – o czym czasem nie pamiętamy. Czujemy wtedy na przykład, że stają się tępe i suche. Takie uwrażliwienie i suchość włosów sprawiają z kolei, że zaczynają się one elektryzować.

Zima to czas, gdy nasze włosy potrzebują nawilżania, odżywiania i „uszczelniania”, żeby naprawić skutki zimy i suchości powietrza oraz zabezpieczyć je przed mrozem.

Ważne jest, żeby produkty, które wybieramy do pielęgnacji, miały odpowiedni skład. Dla potrzeb naszych włosów podczas zimy odpowiednie będą przyjazne silikony, które są rozpuszczalne w wodzie lub w delikatnym szamponie. Na przykład w olejku OI Davines mamy komponenty, które chronią przed szkodliwym działaniem temperatur, „uszczelniają” włosy i zmiękczają je.

Z kolei odżywka MOMO Davines zadziała antystatycznie, tworzy na włosach powłokę, która uchroni je przed utratą wody i zabezpiecza przed mrozem. Nośmy też czapki i chowajmy pod nimi włosy!

Zimą również oczekujemy od włosów, żeby wyglądały dobrze przez cały dzień. Gdy po odpowiedniej pielęgnacji, wybieramy produkty do stylizacji, zwróćmy uwagę na to, żeby miały również funkcje pielęgnacyjne i ochronne.

Łatwiej taką funkcjonalność znaleźć w środkach, które dyscyplinują nasze włosy, np. olejek OI Davines, o którym pisałam wcześniej. Liquid Spell Davines chroni włosy, odżywia je, uelastycznia i dodaje im objętości. Proponuję połączenie tych produktów – to świetna pielęgnacja i stylizacja w jednym.

Jeżeli chodzi o mocniejszy styling, czy utrwalenie, nie ma przeciwwskazań do stosowania go podczas mrozu. Natomiast przede wszystkim pamiętajmy o pielęgnacji!

Tekst przygotowała trenerka marki Davines, Anna Szeszuła

Anna Szeszuła (Salon Czesanka, Poznań)
Finalistka międzynarodowego konkursu World Style Contest Davines. Trenerka Davines.
We fryzjerstwie docenia to, że może wyrazić siebie oraz podkreślić indywidualność każdej osoby spotkanej w swojej codziennej pracy. Według niej sukcesem fryzjera jest znaleźć spersonalizowane rozwiązanie dla odmiennych potrzeb każdego klienta.
Największą inspiracją dla niej jest natura, jej dźwięki i wizualne piękno, oraz osoba, dla której fryzurę planuje.

Sign In Salon Rekomendowany

Account details will be confirmed via email.

Reset Your Password