Szukaj
Dołącz
Zaloguj

Włosy pełne blasku – fryzury na karnawał 2019 DAVINES

Jak się uczesać na karnawałowy bal lub imprezę? Fryzura to bardzo ważny element twojego wizerunku. Dobrze dobrana, oryginalna czy ekstrawagancka może zamienić prostą sukienkę w wystrzałową kreację. A karnawał to najlepszy czas na eksperymentowanie z modą. Przedstawiam Wam propozycje fryzur wieczorowych zgodnych z trendami na sezon 2019.

Najbardziej aktualny jest obecnie trend na indywidualność – podkreślanie swojej wyjątkowości. Dzięki stuletniej działalności feministek, możemy dziś eksponować takie cechy w swoim wyglądzie, na jakie mamy właśnie ochotę. Zachęcam do wydobycia z waszych włosów naturalnej tekstury, dziewczęcej lekkości, nastoletniego buntu, androgenicznej tajemniczości lub eleganckiej i romantycznej kobiecości – zgodnie z waszym aktualnym nastrojem.

Ten sezon to wielki powrót akcesoriów do włosów z lat ‘90. Do dyspozycji mamy bardzo różne ozdoby – opaski, kokardy, aksamitne taśmy, jedwabne chustki, biżuteryjne spinki, a nawet druty, złote sznurki, zwykłe wsuwki czy brokat aplikowany bezpośrednio na włosy.

W wydaniu 2019 akcesoria do włosów są często przerysowane, przypięte nonszalancko, jakby od niechcenia, tak jak to robi mała dziewczynka. Spinki przyjmują kształt motywów pop, napisów, logotypów marek wysadzanych kryształami. Estetyka ta odwołuje się do trendu glam rock z lat ’90 , który zastępuje w tym sezonie tak modny ostatnio klimat boho.

Naturalna tekstura włosów z fascynatorem lub magnetyzującą spinką

Fascynator lub klimatyczna spinka zadziała na twoją fryzurę jak zaklęcie dobrej wróżki – odmieni zwykłe codzienne włosy w wieczorową kreację o niepowtarzalnym charakterze. Połączenie naturalnej tekstury włosów z biżuterią jest bardzo intrygujące, pozwala połączyć naturalność z magnetyzującą elegancją.

Niefrasobliwa dziewczęcość

Chcemy wydobyć z fryzury dziewczęcość, liczy się wyluzowany, niefrasobliwy look. Akcesoria same obronią fryzurę, nie ma potrzeby na bardzo czasochłonną i skrupulatną stylizację włosów. Stawiamy na naturalną teksturę lub włosy po prostu sczesane na gładko.

 

Fale z przedziałkiem na środku

Niezobowiązujące fale są nadal mile widziane w sezonie 2019. Mają przede wszystkim wyglądać tak, jakbyś poświęciła na ich uczesanie wyjątkowo mało czasu, albo jakbyś właśnie wstała z łóżka po czesaniu się poprzedniego dnia. Włosy mają teksturę, objętość, nie są jednak zbyt dokładnie wypracowane, raczej uczesane jakby od niechcenia. Są miękkie i pełne życia, z łatwością możesz je odgarniać, przerzucać z boku na bok. Taka fryzura nie jest jednoznacznie wieczorowa, równie dobrze pasowałaby do dżinsów. To odpowiednie akcesoria nadają jej wieczorowego charakteru. Włosy przygotowane w ten sposób bardzo łatwo upniesz w kobiecy kok wykorzystując aksamitną wstążkę i kilka wsuwek.

Warkocze

Warkocze również nie przestają być popularne. W tym sezonie warkocze są nowoczesne i kreatywne, nie mogą być nudne ani zbyt dosłownie retro. Mamy wiele możliwości: możemy pozwolić sobie na mikrowarkocze na całej głowie, na warkoczyki luźno wplątane w naturalną teksturę włosów lub na gruby warkocz z gładko sczesanych włosów z tyłu głowy.

Gładkie włosy z brokatem

Gładko zaczesane, z przedziałkiem lub bez – nadają ekscentrycznego charakteru w połączeniu z brokatem zaaplikowanym w nieoczywisty sposób bezpośrednio na włosy – przy twarzy lub wokół kucyka. Jest do dobra propozycja dla osób o wyrazistym charakterze, lubiących awangardowy styl. Jest to dosyć androgeniczny look.


Tekst i fryzury przygotowała trenerka marki Davines, Irena Bzdoń

Irena Bzdoń (Salon Syrena, Lublin).
W zawodzie fryzjera najbardziej ceni kontakt z ludźmi oraz to, że kreując ich wygląd może pozytywnie wpływać na ich samopoczucie. Fryzjerstwo fascynuje ją także od strony antropologicznej oraz etycznej, dlatego starannie dobiera produkty, na jakich pracuje. Dbając o rozwój swojego warsztatu, regularnie uczestniczy w szkoleniach.
Autorka bloga dla panien młodych czesaniewsyrenie.pl. Trenerka Davines.

Osoby pracujące przy sesji:

Fotograf – Wojciech Sewera

Makijaż – Aneta Błaszczak Makeuplaceakademy

Fryzury – Irena Bzdoń Salon Syrena

Ozdoby do włosów – CapricornArtHouse i Turtle Story

Stylizacja – Monika Wilkołaska Ubiorecie.pl

Ubrania – Górna10Studio

Modelki – Agnieszka Węgrzyn, Barbara Wilkos, Magdalena Kawęcka, Aneta Krusińska

Sign In Salon Rekomendowany

Account details will be confirmed via email.

Reset Your Password