Szukaj
Dołącz
Zaloguj
Wizyta u fryzjera

Wizyta u fryzjera – jak często odwiedzać salon fryzjerski?

Regularne wizyty u fryzjera to nie tylko przyjemny moment, który przeznaczamy na zadbanie o swój wygląd i dobre samopoczucie. To także podstawa do utrzymania fryzury, która podkreśli nasze atuty i będzie nieustannie zachwycać. Planując ich częstotliwość warto wziąć pod uwagę wiele czynników, ponieważ nie ma uniwersalnego rozwiązania, które sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju włosów.

Cięcie włosów u fryzjera

Kiedy widzisz, że końcówki stały się rozdwojone, a fryzura traci kształt i trudno ją ułożyć w pożądany sposób – to znak, że warto udać się do salonu fryzjerskiego. Włosy normalne powinno podcinać się co 3 miesiące – szczególnie, jeśli na co dzień poddawane są zabiegom stylizacyjnym z użyciem lokówki lub prostownicy.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, w przypadku włosów zniszczonych – wymagają one większej częstotliwości wizyt. Przyczyny osłabienia pasm mogą być różne. Należą do nich zarówno inwazyjne zabiegi kosmetyczne, częsta stylizacja z użyciem gorąca, jak i negatywny wpływ promieniowania słonecznego, choroby czy zła dieta. Należy wtedy podcinać włosy minimalnie raz w miesiącu.

Cięcie włosów

Dodatkowo bardzo istotna jest codzienna pielęgnacja odpowiednio dobranymi kosmetykami, które zapewnią nawilżenie i odżywienie, a co za tym idzie – szybszą regenerację.Taka sama częstotliwość sprawdzi się w przypadku krótkich włosów, z kolei prosta grzywka wymaga systematycznych wizyt co 2 tygodnie.

Włosy farbowane

Optymalny czas powtórnej koloryzacji wynosi od 4 do 6 tygodni. Dużo w tym przypadku zależy od wybranego koloru oraz od rodzaju fryzury. Jeśli zabieg farbowania został wykonany w taki sposób, że odrost nie jest widoczny (np. ombre lub sombre), można pozwolić sobie na wizyty co 8 tygodni.

Regularne odświeżanie koloru pozwoli na utrzymanie pożądanej barwy na całej długości pasm. Efekt będzie trwalszy, jeśli dodatkowo zostanie zastosowana codzienna pielęgnacja dedykowana włosom farbowanym. Powinna być dopasowana do odcienia – ma to szczególne znaczenie w przypadku blondu, miedzi i czerwieni.

Warto pamiętać także o zabiegach regeneracyjnych i pielęgnacyjnych, które oferują profesjonalne salony fryzjerskie. Świetnym momentem na skorzystanie z takiej usługi jest okres powakacyjny, kiedy włosy wymagają dodatkowego odżywienia po intensywnym działaniu promieniowania słonecznego.

Sign In Salon Rekomendowany

Account details will be confirmed via email.

Reset Your Password