Szukaj
Dołącz
Zaloguj
nawilzanie-wlosow

Nawilżanie włosów – dlaczego jest ważne?

Woda jest składnikiem budulcowym organizmu, odgrywa również istotną rolę w strukturze włosów. Utrata nawilżenia wpływa na kondycję pasm, znacznie je osłabiając.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, problem ten dotyczy nie tylko włosów suchych. Każdy włos potrzebuje nawilżenia. W przypadku przetłuszczających się włosów zabiegi pielęgnacyjne dostarczające im wody i składników również są bardzo istotne. Zamiast tego często poddaje się przesuszaniu, co jeszcze pogłębia problem.

Nawilżanie włosów suchych

Włosy suche to te, które szczególnie wymagają nawilżenia. Odwodnione pasma są szorstkie i matowe, nie układają się jak byśmy sobie tego życzyli. Stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych i regenerujących zapobiegnie nadmiernemu odparowywaniu wody. Włosy nawilżone stają się elastyczne, błyszczące i zdecydowanie lepiej się układają.

Nawilżanie włosów normalnych

W przypadku włosów, które nie sprawiają większych problemów, nawilżanie pozwoli zachować ich zdrowy, piękny wygląd. Odpowiednie nawodnienie włosów wydobywa ich naturalny blask. Jest to szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, gdy włosy są narażone na negatywne działanie mrozu, wiatru oraz deszczu czy śniegu.

Nawilżanie włosów przetłuszczających się

Włosy się przetłuszczają, gdy skóra głowy jest nadmiernie sucha. Pobudza to gruczoły łojowe do nadmiernej pracy, która skutkuje przetłuszczaniem. Pielęgnacja włosów tłustych często opiera się na rezygnacji z kosmetyków nawilżających. To błąd! Włosy w takiej sytuacji będą nawilżane naturalnie, czyli poprzez nadprodukcję łoju. 

W pielęgnacji włosów tłustych równie ważne są więc szampony i odżywki nawilżające. Odżywkę czy maskę warto nakładać kilka centymetrów od nasady, by nie obciążać fryzury. Najlepiej wybierać odżywki i maski do spłukiwania. Tego typu włosom nie służy wysoka temperatura. Podczas suszenia należy więc ustawiać suszarkę na chłodny nawiew.

W nawilżeniu każdego typu włosów istotną rolę odgrywa nawodnienie organizmu. W związku z tym bardzo ważne dla skóry, a także właśnie dla pasm jest picie odpowiedniej ilości wody.

Sign In Salon Rekomendowany

Account details will be confirmed via email.

Reset Your Password