Szukaj
Dołącz
Zaloguj

Naturalna elegancja – fryzury na spotkania świąteczne

Święta… czyli rodzinne spotkania, eleganckie stylizacje i pasujące do nich fryzury. Przy układaniu włosów warto postawić na niewymuszoną, naturalną elegancję. Świetnie sprawdzą się miękkie fale, luźne upięcia i klasyki takie jak kucyk.

Świąteczne fryzury dla włosów krótkich

Jednym z modniejszych cięć w 2018 roku było tzw. pixie, czyli krótkie włosy z dłuższą grzywką. Ta fryzura daje wiele możliwości stylizacyjnych. By nadać włosom pixie elegancji, dłuższe partie można wystylizować na szczotce, dodając im objętości i zaczesać do tyłu, całość utrwalając lakierem.

Drugi sposób to idealnie gładkie, nabłyszczone włosy, z wyraźnie zaznaczonym przedziałkiem. Taka fryzura staje się idealnym tłem dla wyrazistej biżuterii, np. dużych kolczyków. Jest bardzo elegancka i uniwersalna – sprawdzi się podczas wigilijnej kolacji, ale ten sam look można wykorzystać również na imprezie sylwestrowej. Fryzurę warto wykończyć sprayem nabłyszczającym, by nadać włosom wyjątkowego połysku.

Dziewczęcy wygląd przy włosach krótkich można uzyskać, dodając ozdobną spinkę czy cienką opaskę.

Świąteczne fryzury dla włosów półdługich

W przypadku średniej długości świetnym wyborem na rodzinne świąteczne spotkania okażą się miękkie fale. Takie naturalne falowanie będzie wyglądać elegancko zarówno, gdy włosy są cieniowane, jak i na ściętych w prostej linii lub w formę przedłużonego boba.

Uzyskanie naturalnych fal nie jest trudne. Przed stylizacją należy użyć termoochronnego kosmetyku, np. sprayu, pianki lub kremu, a potem pasmo po paśmie nakręcać włosy na lokówkę. Uzyskane loki warto delikatnie przeczesać palcami, by uzyskać naturalny efekt.

W końcowej fazie stylizacji, można dodać blasku przy użyciu lekkiego nabłyszczacza w sprayu. Dzięki niemu włosy będą wyglądać zdrowo i pięknie.

Świąteczne fryzury dla włosów długich

Rozpuszczone włosy to niejedyny sposób na świąteczną fryzurę. Na rodzinne spotkania doskonałym wyborem będą klasyki: kok i kucyk, w nieco odmienionych wersjach. Luźne, lekko roztrzepane upięcia to zdecydowany trend! Długie włosy związane w wysoki kucyk czy upięte w tzw. messy bun uzupełnią świąteczne stylizacje, dodając im nowoczesnego charakteru.

Świąteczne fryzury można wyczarować na każdej długości włosów. Najważniejsze, by błyszczały zdrowym blaskiem, dlatego przed stylizacją warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Szampon i  maska dobrana do potrzeb włosów to podstawa w przygotowaniu fryzury na święta.

Sign In Salon Rekomendowany

Account details will be confirmed via email.

Reset Your Password