Szukaj
Dołącz
Zaloguj

Kucyk – ponadczasowa fryzura na każdą okazję

Galopem zdobywa coraz to nowe rzesze fanów i w cuglach wygrywa z innymi upięciami. Koński ogon, bo o nim mowa, to chyba jedna z najbardziej znanych oraz uniwersalnych fryzur, która za nic ma trendy i bryluje na salonach niemal w każdym sezonie.

Na pytanie, w jaki sposób szybko ujarzmić włosy, pewnie zdecydowana większość Was odpowie: kucyk! I słusznie. Do pracy, na zakupy czy podczas treningu –  nawet z niedbale zebranymi włosami, zawsze sprawdza się i wygląda doskonale. Choć w kitkę pasma układamy tak często, że niemal stało się to odruchem bezwarunkowym, to jednak warto dostrzec jej drugie, bardziej eleganckie oblicze.

Od sal treningowych po wybiegi  – fryzura na co dzień i od święta

Pomimo iż to jedno z najbardziej znanych upięć, to wbrew pozorom wcale nie najprostsze. Od ekstrawaganckich wersji z natapirowanymi, na czubku głowy, włosami i błyszczącymi spinkami po delikatne z grzywką na boku oraz, niemal niewidocznymi, wsuwkami. Wszystko zależy od okoliczności i fantazji.

Idealnie dopracowany kucyk spektakularnie prezentuje się więc także podczas wielkich wyjść, a coraz częściej decydują się na taką formę upięcia również panny młode, stawiając w ten sposób na ponadczasową klasę i naturalność. Koński ogon współgra nie tylko z bryczesami czy strojem sportowym, ale i z bogato zdobionymi sukniami, pozostając subtelnym tłem dla stylizacji.

Upięcie wszystkim przyjazne

Bez względu na szerokość geograficzną kitka da się lubić także z innego powodu. Nie pyta o wiek i pasuje właściwie wszystkim kobietom, niezależnie od koloru czy rodzaju włosów, oczywiście pod warunkiem, że ich długość pozwala na zebranie i spięcie gumką. Uniwersalność i wygoda kucyka to z pewnością jedne z tych przyczyn, w których należy dopatrywać się jego niesłabnącego, od wielu lat, uznania.

Powiedzieć o nim „zwykła kitka” to jak nie powiedzieć nic. Od lat bywa zarówno na wybiegach i czerwonych dywanach, jak i na ulicach czy salach treningowych. Doskonale trzyma się w siodle trendów i ani myśli zwolnić tempo popularności.

Kucyk to jedno z tych upięć, które, dzięki swej wszechstronności, na stałe zapewniły sobie miejsce w kanonie fryzjerstwa. Warto jednak pamiętać, że jego forma nie ogranicza się do jednego wariantu, a ostateczny wygląd i kształt można śmiało dostosować do własnego typu urody, stroju czy okazji.

Sign In Salon Rekomendowany

Account details will be confirmed via email.

Reset Your Password