Szukaj
Dołącz
Zaloguj

Jak pielęgnować włosy po usłudze koloryzacji w salonie? DAVINES

Funkcjonujemy w czasach, kiedy koloryzacja włosów jest czymś normalnym i naturalnym. Klientki decydują się na farbowanie włosów nie tylko ze względów estetycznych (ukrycie siwizny), ale również chcą wyróżnić się w tłumie.

Jeśli zwrócimy uwagę na rynek modowy, możemy zaobserwować znaczny rozwój zagadnienia koloryzacji, która w spersonalizowany sposób może podkreślać nasz indywidualny styl i charakter.

Od kilku lat na polskim rynku największą popularnością cieszy się koloryzacja ombre i sombre. Jest to ciekawa alternatywa dla osób, które nie chcą decydować się na jednolity kolor włosów. W takiej koloryzacji odnajdą się osoby, które cenią sobie klasykę, jak również te z osób, które chcą przełamywać monotonię i pozwolić sobie na pewną nutę oryginalności, decydując się na kolory bardziej odważne jak np. intensywne lub pastelowe odcienie.

Pozostańmy przez chwilę przy temacie odważnych koloryzacji. Jakiś czas temu pojawiła się usługa o nazwie IMPRINTING, zaprojektowana przez Dyrektora Artystycznego marki Davines – Angelo Seminarę, który pod koniec marca 2019 roku będzie gościem specjalnym na evencie VIBE SHOW, organizowanym z okazji 10. urodzin marki Davines w Polsce. Usługa IMPRINTING pozwala nam na uzyskanie niesamowicie kreatywnych efektów wzorów na włosach przy użyciu specjalnie do tego zaprojektowanych szablonów.

Musimy pamiętać, że wszelkiego rodzaju koloryzacje powinny być wykonywane w kontrolowanych warunkach, które są w stanie zapewnić profesjonalne salony fryzjerskie.

W takich miejscach mamy pewność, że produkty potrzebne do wykonania takiej usługi, są najwyższej jakości, zawierają formuły ochronne, które nawet w przypadku rozjaśniania włosów – wzmacniają i chronią mostki keratynowe, znacząco wpływające na strukturę i kondycję włosa.

Pielęgnacja włosów po koloryzacji

Zabieg koloryzacji wykonany w salonie to jedno, ale musimy również zadbać o nasze włosy po wyjściu od naszego stylisty.

Na rynku jest dostępnych wiele kosmetyków, które pozwalają nam na pielęgnację włosów po koloryzacji. Na co w takim razie zwrócić uwagę? Przede wszystkim, jeśli jesteśmy przy temacie włosów rozjaśnianych, musimy zadbać o odpowiednie nawilżenie, aby zapobiec wysuszeniu łuski włosa oraz łamaniu się końców.

Włosy rozjaśniane są bardzo podatne na uszkodzenia oksydacyjne oraz tracą wodę.

W uzyskaniu pozytywnego efektu pomogą nam odżywki i maski do włosów lub produkty w postaci serum, aplikowane na włosy wilgotne, które często zawierają również formuły ochronne zabezpieczające przed wysoką temperaturą suszarki, prostownicy lub lokówki.

Podczas wyboru takich produktów powinniśmy szukać w ich składzie między innymi witaminy B – która nawilża, zmiękcza i chroni przed uszkodzeniami, lub olejku jojoba, który poza tym, że daje nam efekt odżywienia i miękkości – to dodatkowo nabłyszcza.

Ale oczywiście koloryzacja włosów to nie tylko odcienie blond.

Powinniśmy odpowiednio dobierać produkty do pielęgnacji przy każdym rodzaju koloryzacji włosów.

Ciekawym zagadnieniem są odcienie rudości/czerwieni/mahoniu.

Jako stylista działający na rynku od wielu lat, zaobserwowałem jak bardzo klientki, które wybierają tego typu odcienie, borykają się z problemem utraty intensywności koloru.

Na rynku są dostępne produkty, które zawierają w swoim składzie pigmenty bezpośrednie, np. linia Alchemic firmy Davines. Jej działanie polega na tym, że pigmenty łączą się z farbowanymi włosami, zachowując intensywność koloru pomiędzy kolejnymi zabiegami koloryzacji. Kolor włosów staje się rozświetlony i podkreślony, a same włosy pozostają wzmocnione, chronione, pełne blasku i wzbogacone o mieniące się refleksy.

Tego typu produkty stosujemy również w przypadku włosów przyciemnianych, by utrzymać ich blask i zdrowy wygląd.

Odpowiedni dobór kosmetyków do pielęgnacji włosów koloryzowanych jest niesamowicie istotnym elementem.

W poszukiwaniu pomocy w sprawie doboru odpowiednich produktów do pielęgnacji włosów koloryzowanych powinniśmy rozpocząć od konsultacji z ekspertami w tej dziedzinie, jakimi są styliści, do których uczęszczamy.

Tekst przygotował trener marki Davines, Bartosz Stelmaszyk

Bartosz Stelmaszyk (.MONOhair., Poznań)
Trener Davines
Artysta od zawsze. Nieposkromiony indywidualista. Kolorowy minimalista, wielbiciel klasyki. W codziennej pracy ceniony za pewność siebie oraz autentyczność.
Tworząc własną markę – nadał nowy sens pojęciu monotematyczny. W czasie wolnym – twórczą ekspresję przenosi na płótno obrazów. Od 10 lat właściciel salonu .MONOhair.

 

Sign In Salon Rekomendowany

Account details will be confirmed via email.

Reset Your Password