Szukaj
Dołącz
Zaloguj

Jak myć włosy? Podstawa pielęgnacji włosów i skóry głowy

Pielęgnację włosów i skóry głowy rozpoczyna się od mycia, najczęściej połączonego z odżywieniem. Okazuje się, że wiele osób popełnia sporo błędów przy tym podstawowym zabiegu pielęgnacyjnym, znacznie osłabiając pasma i narażając je na zniszczenia. Poniżej kilka wskazówek, które podpowiedzą jaki sposób prawidłowo myć włosy.

Czesanie włosów przed myciem

To czynność, o której często się zapomina. A warto przypomnieć sobie wizytę u fryzjera, który przygotowuje włosy do mycia, dokładnie, ale delikatnie je rozczesując. Dzięki temu usuwane są z pasm resztki kosmetyków do stylizacji. Warto pamiętać, że mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia, nie powinny więc w trakcie mycia być splątane.

Szampon dla skóry, odżywka dla włosów

Podstawową zasadą mycia włosów jest dobór odpowiednich kosmetyków. Warto pamiętać, że szampon powinien być dobrany do potrzeb skóry głowy, gdyż jego zadanie to przede wszystkim oczyszczenie właśnie nasady pasm. Do pielęgnacji włosów wykorzystuje się natomiast odżywkę.

Szampon przed nałożeniem należy spienić w dłoniach. Tak przygotowaną pianę nakładamy na skórę głowy, włosy zostaną poddane działaniu piany podczas jej spłukiwania.

Fryzjerzy radzą, by po spłukaniu szamponu, osuszyć włosy ręcznikiem, wmasować w nie odżywkę, pozostawić na wskazany na produkcie czas, następnie przeczesać włosy i dopiero wtedy spłukać głowę.

Masaż podczas mycia włosów

Jednym z najprzyjemniejszych momentów wizyty w salonie fryzjerskim jest masaż wykonywany podczas mycia włosów. Profesjonaliści stosują tę technikę nie bez powodu. Masowanie skóry głowy opuszkami palców pobudza krążenie, dotlenia i usuwa warstwę rogową naskórka. Ważne, by zabieg wykonywać delikatnie, powolnymi ruchami, by nie dopuścić do szarpania włosów.

Przy nawet podstawowych zabiegach warto obserwować swojego fryzjera. Techniki stosowane przez profesjonalistów warto przenieść do domowej pielęgnacji, gdyż to oni najlepiej wiedzą, jak poprawić stan i wygląd włosów.

Sign In Salon Rekomendowany

Account details will be confirmed via email.

Reset Your Password