Szukaj
Dołącz
Zaloguj

Dobór oksydantów do zabiegu koloryzacji MILA

Jednym z najważniejszych elementów profesjonalnej koloryzacji włosów jest dobór odpowiedniego oksydantu. Oksydanty występują w różnych stężeniach, by fryzjer mógł dobrać odpowiedni produkt do zamierzonego efektu, a także do struktury, rodzaju i stanu włosów klientki.

Gamę produktów do profesjonalnej koloryzacji MILA Professional uzupełnia oksydant Milaqua (nadtlenek wodoru), czyli woda utleniona o różnym stężeniu wykorzystywana do mieszania z profesjonalną farbą do włosów Milaton w celu zmiany jasności i odcienia włosów. Aby przygotować mieszankę niezbędną do koloryzacji włosów należy wybrać bazę, czyli farbę o konkretnym odcieniu i odpowiedni typ oksydantu, który będzie pełnił rolę aktywatora. Bardzo ważny jest dobór stężenia do poziomu rozjaśnienia ponieważ od tego zależy czy włosy się rozjaśnią do oczekiwanego poziomu. Dobór nieodpowiedniego oksydantu może doprowadzić do nieoczekiwanych żółtych odcieni na włosach lub uwrażliwienia ich struktury

Milaqua o stężeniu 1,9%, w Koloryzacji Milaton działa pół-permanentnie czyli odświeża kolor włosów na ich długości i końcach. Jest to delikatna koloryzacja, która nie rozjaśnia koloru bazowego włosów. Do koloryzacji pół-permanentnej używamy oksydantu o 1.9% stężeniu, co sprawia, że kolor włosów podlega nieznacznej, acz widocznej poprawie. Do koloryzacji pół-permanentnej stosujemy mieszankę kremu koloryzującego Milaton Professional wyłącznie z oksydantem Milaqua Professional 1.9% w proporcji 1:1,5.

Milaqua o 3% stężeniu, działa ton w ton, przyciemnia i rozjaśnia włosy o 1 ton (przy włosach cienkich i delikatnych), co oznacza, że lekko pogłębia odcień lub też nadaje fryzurze refleksy. Stosuje się go do wykonania koloryzacji ton w ton, czy też do zabiegów, w których chce się tylko przyciemnić lub też lekko rozjaśnić włosy.

Milaqua o stężeniu 6% dokonuje rozjaśniania fryzury o 1-2 tony (2 tony w przypadku cienkich i delikatnych włosów). Wykorzystuje się go również do wzmocnienia intensywnych kolorów, które mają być wyraziste i soczyste. W koloryzacji Milaton używa się go z naturalna serią do pokrycia od 50 do 70% siwych włosów.

Milaqua o stężeniu 9% pozwala na rozjaśnienie włosów o 2-3 tony (3 tony w przypadku cienkich i delikatnych włosów). Dzięki niemu w sposób widoczny można zmienić odcień włosów. W koloryzacji Milaton ten produkt służy również do pokrycia wyjątkowo uporczywych siwych włosów. Łączymy oksydant 9% z serią Super Natural do pokrycia 100% wyjątkowo trudnej do koloryzacji siwizny.

Milaqua o stężeniu 12% wykorzystujemy do koloryzacji Super Blond. Rozjaśnia wówczas włosy o 4-5 tonów (5 w przypadku cienkich i delikatnych włosów). Czas trzymania Farby Super Blond z Oksydantem 12% to od 50 min do 60 min.

Dzięki odpowiedniemu doborowi oksydantu fryzjer zapewnia pożądany efekt koloryzacji. Użycie zbyt mocnego stężenia może powodować żółty odcień fryzury, a zbyt niskie stężenie skutkować może wystąpieniem plam na włosach

Bartosz Bronowicki  Dyrektor Kreatywny Mila Professional Kreator fryzur, pełen pasji i miłości do swojego zawodu. Podstawa dobrego salonu to dla niego perfekcyjne strzyżenie i kreatywna koloryzacja. Fryzjerstwo to dla Bartosza Bronowickiego coś więcej niż praca. To pasja, której oddaje całego siebie. Lubi najbardziej tworzyć fryzury codzienne, które są użytkową sztuką szytą na miarę każdego klienta. Fundamentem jego stylu jest szkoła Sassoon, która towarzyszy mu od początku przygody z fryzjerstwem. W swojej pracy stara się znajdować analogię pomiędzy bryłami, kontrastami i lekkością konstrukcji, a kształtami fryzur.

Sign In Salon Rekomendowany

Account details will be confirmed via email.

Reset Your Password