Szukaj
Dołącz
Zaloguj
blog_grudzien

3 złote zasady zimowej pielęgnacji włosów

Zima jest dla włosów szczególnym wyzwaniem. Na zewnątrz mróz, wiatr, a w pomieszczeniach ciepłe, suche powietrze. Poniżej przedstawiamy 3 zasady, które pozwolą Wam zachować piękno i zdrowie pasm w zimnych miesiącach roku.

Noś czapkę

Największym zagrożeniem dla włosów są zdecydowanie zimowe warunki atmosferyczne. Dlatego na głowie nie może zabraknąć czapki. Najlepiej wybrać wykonaną z delikatnych, miękkich materiałów, by uniknąć tarcia włosów.

Jeśli myjecie włosy tuż przed wyjściem na zewnątrz, sama czapka nie wystarczy. Bardzo ważne jest, by wcześniej dokładnie wysuszyć włosy, najlepiej chłodniejszym podmuchem suszarki.

Odżywiaj włosy

Jeżeli zastanawiasz się, kiedy stosować kosmetyki do włosów o bogatszym składzie, to właśnie teraz jest na to najlepszy czas. Włosy potrzebują odżywienia, więc warto stosować kuracje regenerujące, szczególnie pamiętając o końcówkach, gdyż one często nie są chronione przez czapkę i inne nakrycia głowy.

W wyborze odpowiednich kosmetyków pomoże doświadczony fryzjer. To świetny moment na wizytę w salonie fryzjerskim i przeprowadzenie dobranej do włosów kuracji odżywczej.

Nawadniaj organizm

Latem, z uwagi na upały zazwyczaj pamiętamy o wypijaniu większej ilości wody. Zimą często się o tym zapomina. A brak odpowiedniego nawodnienia organizmu ma swoje skutki również w kondycji włosów. Ogrzewane pomieszczenia wysuszają skórę i kosmyki, dlatego bardzo ważne jest, by pamiętać o wypijaniu ok. 8 szklanek wody dziennie. Woda może być lekko podgrzana, z odrobiną soku z cytryny i korzenia imbiru do smaku.

Sign In Salon Rekomendowany

Account details will be confirmed via email.

Reset Your Password