Szukaj
Dołącz
Zaloguj
jesienne-wypadanie-wlosow

3 sposoby na jesienne wypadanie włosów

Jesień to czas opadających liści… i niestety często także wzmożonego wypadania włosów. To pora roku, w której następują zmiany – nie tylko w pogodzie, ale także w stanie naszej skóry, włosów i paznokci.

Wiele kobiet zauważa, że to właśnie jesienią włosy nadmiernie wypadają. Wynika to przede wszystkim ze zmian hormonalnych, charakterystycznych dla tej pory roku, ale także z większego zapotrzebowania na składniki odżywcze. Nie bez znaczenia jest również pogoda. Wiatr, deszcz i mróz wpływają na włosy niekorzystnie, dodatkowo pogłębiając problem.

Wizyta u fryzjera

Jesień to doskonały moment na skrócenie włosów. Właśnie teraz warto podciąć je choć o kilka centymetrów. Przy okazji wizyty w rekomendowanym salonie, warto poprosić fryzjera o wykonanie dobranego do potrzeb włosów zabiegu pielęgnacyjnego. Profesjonalne odżywienie i regeneracja włosów po lecie jest tym, czego pasma teraz potrzebują.

Nawilżenie włosów i skóry głowy

Jesienią włosy szczególnie potrzebują nawilżenia. Należy pamiętać również o skórze głowy. Do pielęgnacji warto włączyć delikatne peelingi, a także nawilżające, ale łagodne w działaniu kosmetyki: szampon, odżywkę oraz maskę. Podczas mycia włosów warto masować skórę, by pobudzić krążenie i ją dotlenić. Podczas masażu należy jednak pamiętać o tym, by wykonywać go opuszkami palców, w jak najbardziej delikatny sposób.

Jesienna dieta dla włosów

Minęło lato, a wraz z nim bogactwo owoców i warzyw. Warto pamiętać, by i jesienią nie zabrakło ich w diecie, tym bardziej, że to pora jabłek, dyni i śliwek. Ważne jest uzupełnienie diety w składniki zawierające żelazo, cynk i witaminę A. Należy pamiętać również o dostarczaniu białka, który jest budulcem włosów. Zaleca się także spożywanie nienasyconych kwasów tłuszczowych – w tym celu warto sięgać po ryby, zimnotłoczone oleje roślinne oraz orzechy i pestki, np. pestki dyni.

Sign In Salon Rekomendowany

Account details will be confirmed via email.

Reset Your Password